Nagrody Burmistrza z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2020

Corocznie grupa nauczycieli z placówek edukacyjnych Gminy Mogilno otrzymuje nagrody Burmistrza z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nagrody przydziela Burmistrz Mogilna pan Leszek Duszyński na wniosek dyrektorów placówek dla nauczycieli, a dla dyrektorów na wniosek dyrektora Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Mogilnie. Święto edukacji jest okazją do nagrodzenia nauczycieli i dyrektorów, których praca wyróżnia się w sposób szczególny. Nauczycieli, którzy osiągnęli w ostatnich latach znaczące osiągnięcia na polu wychowania i edukacji dzieci i uczniów naszych szkół. Należy pamiętać, że praca nauczycieli oraz dyrektorów placówek jest połączona z sukcesem dzieci i uczniów. Praca w edukacji, w obecnych czasach, wymaga od nauczycieli ogromnego zaangażowania, profesjonalizmu oraz skuteczności w działaniu. Reforma systemu edukacji wprowadzona 2016r., bez jakichkolwiek konsultacji i badań nad edukacją, wprowadziła więcej zamieszania niż pozytywnych zmian. Nauczyciele muszą nadal mierzyć się z biurokracją, ciągłymi zmianami przepisów oświatowych i … zdalnym nauczaniem. Ostatnie miesiące, bez nauki w szkole, pokazały jak ważna w życiu społecznym jest szkoła i przedszkole.

Wszystkim nagrodzonym składamy serdeczne podziękowania za ich wkład w rozwój edukacji na terenie naszej Gminy. Życzymy im wytrwałości, utrzymania poziomu oraz częstych okazji do docenienia ich trudu włożonego w edukację naszych dzieci.

W roku 2020 nagrodami zostali uhonorowani nauczyciele:

1Elżbieta PospychałaSzkoła Podstawowa w Wylatowie
2Ewelina PolińskaSzkoła Podstawowa nr 3 w Mogilnie
3Stefania BarańskaSzkoła Podstawowa nr 2 w Mogilnie
4Bernadeta StachowiakPrzedszkole nr 1 w Mogilnie
5Beata OzimekZespół Szkolno-Przedszkolny w Mogilnie
6Maria KraśnaPrzedszkole nr 2 w Mogilnie
7Michał SierackiZespół Szkolno-Przedszkolny w Padniewie

oraz dyrektorzy placówek:

8Jacek SzalatySzkoła Podstawowa w Gębicach
9Wioletta PilarczykPrzedszkole Bajka w Gębicach
10Marzena GiemzaSzkoła Podstawowa nr 3 w Mogilnie

Po raz pierwszy od wielu lat nie dobyła się uroczystość wręczenia Nagród Burmistrza, z powodu sytuacji epidemicznej w kraju i na terenie naszego powiatu. Bezpieczeństwo naszych uczniów i nauczycieli jest na pierwszym miejscu.

[Na zdjęciu: nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 w Mogilnie, akademia z okazji Dnia Nauczyciela 2018.]