Projekt unijny „Wspieramy i rozwijamy edukację podstawową”

Gmina Mogilna w roku szkolnym 2020/21 realizuje projekt pt.”Wspieramy i rozwijamy edukację podstawową”. Projekt jest realizowany w 9 szkołach: Szkoła Podstawowa nr 1, 2 i 3 w Mogilnie, Szkoła Podstawowa w: Strzelcach, Kwieciszewie, Wszedniu, Gębicach, Padniewie i Wylatowie.

W ramach projektu przewidziano realizację ponad 3.000 godzin zajęć, w tym: matematyka, język angielski, szachy, kodowanie i programowanie, robotyka, doradztwo edukacyjno-zawodowe. Dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego: logopedia, terapia ruchowa z elementami jogi, komunikacja alternatywna.

Wartość projektu 627 tyś. zł

liczba uczestników – 358. uczniów, w tym 30. uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego

zakup sprzętu IT za 250 tyś. zł

przeprowadzenie 3 tyś. godzin zajęć

podniesienie kwalifikacji minimum 30 nauczycieli

W Szkole Podstawowej w Strzelcach w dwóch grupach, uczniów klas młodszych i starszych, będą realizowane zajęcia z języka hiszpańskiego.

Dla naszych nauczycieli przygotowaliśmy możliwość podniesienia swoich kwalifikacji na studiach podyplomowych, w zakresie logopedii i wspierania rozwoju i edukacja osób ze spektrum autyzmu, oraz pakiet 5 szkoleń. Szkolenia i studia podyplomowe dla 78 nauczycieli.

Szkoły w ramach projektu zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt komputerowy: komputery AllinOne, drukarki laserowe i drukarkę 3D, monitory interaktywne, tablety, roboty, ozoboty oraz długopisy 3D.

Transport 9 monitorów interaktywnych do szkół.