Projekt „Rozwijamy i wspieramy edukację podstawową”-zajęcia z programowania i kodowania oraz szachy

Zajęcia programowania i kodowania w ramach projektu są realizowane we wszystkich 9 szkołach. W SP nr 1-2-3 w Mogilnie zajęcia są prowadzone w 2 grupach. Łącznie zajęcia odbywają się w 12 grupach, a w zajęciach uczestniczy 96.uczniów. W roku 2021 będzie prowadzona II część zajęć – robotyka. Każda ze szkół została wyposażona w monitor interaktywny i tablety z klawiaturami. Do zajęć z robotyki zostanie przygotowane w SPnr 1 w Mogilnie Centrum Kodowania i Programowania, które zostanie wyposażone w: 14 komputerów All in One, drukarkę laserową formatu A3, drukarkę 3D, długopisy 3D, ozoboty, roboty. Trzy klasy zostaną wyposażone w 65′ monitory interaktywne z laptopami.

Na zdjęciach grupy uczniów klasy 7 i 6 mogileńskiej „Jedynki” oraz uczniowie SP w Strzelcach w ramach projektu „Rozwijamy i wspieramy edukację podstawową” poszerzają swoje wiadomości i umiejętności informatyczne na zajęciach z programowania. Na zajęciach uczniowie tworzyli animacje poklatkowe w programie Pivot Animator oraz tworzyli zaawansowane programy w Baltie. Przed uczniami jeszcze przygoda z programowaniem w Scratch, Logomocji i Pythonie.

Zajęcia w zakresie gry w szachy są prowadzone również we wszystkich 9 szkołach. Każda ze szkół otrzymała komplet 4 szachów. Zajęcia odbywają się w 8-osobowych grupach. Gra w szachy wpływa na rozwój intelektualny człowieka, szczególnie młodego, ucząc go logicznego myślenia, strategii, pobudzając wyobraźnię przestrzenną. Szachy kształtują osobowość, ucząc odpowiedzialności za podejmowane decyzje oraz waleczności.