Remonty w SP Wylatowo i Przedszkolu w Gębicach

W placówkach prowadzonych przez Gminę Mogilno remonty są prowadzone non-stop. W zależności od zapotrzebowania lub obecności uczniów/dzieci remonty mogą być ograniczone swoim zasięgiem. Nieobecność uczniów w SP w Wylatowie umożliwiła przeprowadzenie remontu generalnego korytarza. Wymianie uległa stara boazeria, która towarzyszyła w edukacji wielu pokoleniom uczniów. W korytarzu założono nowe płytki, zasłonięto luksfery płytami kartonowymi oraz wymieniono wszystkie drzwi. Korytarz zyskał nowy nowoczesny wygląd. Wszystko to dzięki bardzo dużym zaangażowaniu dyrektor szkoły Pani Katarzyny Zaborowskiej i pracowników szkoły.

W okresie zajęć zdalnych w szkole, pracownicy szkoły, wyremontowali stare drzwi w starym budynku szkolnym. Po opaleniu i pomalowaniu, drzwi wróciły do stanu sprzed parudziesięciu lat. Drzwi wspaniale komponują się ze starym, stuletnim budynkiem. Często podczas remontu usuwane są stare, zniszczone drzwi, ale pod wieloma warstwami popękanej farby nadal kryją się piękne drewniane drzwi. Wystarczy odrobina dobrych chęci i parę godzin pracy ciężkiej pracy, a efekt jest imponujący.

W okresie przerwy świąteczno-noworocznej oraz zimowych ferii w Przedszkolu „Bajka” w Gębicach trwały prace remontowe w dwóch pomieszczeniach. Jedno pomieszczenie zostało wyremontowane przy współpracy pani dyrektor przedszkola Wioletty Pilarczyk z rodzicami. Drugie pomieszczenie zostało wyremontowane przez ekipę remontową ZOSiP w Mogilnie.

Wyremontowane drzwi w starej szkole przez pracowników szkoły.