Uczniowie ze Szkoły we Wszedniu poznają Polskę

Wycieczka szkolna uczniów Szkoły Podstawowej we Wszedniu do Wadowic, Krakowa i Wieliczki współfinansowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki przy udziale Zespołu Obsługi Szkół I Przedszkoli w Mogilnie odbyła się w listopadzie 2021 roku w ramach programu „Poznajemy Polskę

Istnieją takie miejsca, które każdy Polak przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić, by móc poznać prawdziwie dziedzictwo własnego kraju. Program „Poznaj Polskę” umożliwił  zorganizowanie wycieczki trzydniowej związanej z zakresem tematycznym Kultura i dziedzictwo narodowe oraz Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego: Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, Muzeum Narodowe w Krakowie, Kraków – historyczny zespół miasta, Zamek Królewski na Wawelu, Dom Jana Matejki, Krakowskie drogi Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Kopalnia soli „Wieliczka”. To właśnie te miejsca stały się w tym roku celem wycieczki  uczniów SP we Wszedniu.

Wycieczka uczniom i nauczycielom dostarczyła nie tylko wszechstronnej wiedzy, ale przede wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Wszystkie założone punkty programu wycieczki zostały zrealizowane. Zmęczeni, ale zadowoleni, pełni miłych wspomnień uczestnicy wycieczki wrócili do domu.

Wyjazd ten nie odbyłby się, gdyby nie wsparcie finansowe Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz ogromne wsparcie organizacyjne Kopalnia Soli w Wieliczce😍 https://www.facebook.com/kopalniawieliczka , dzięki której przeżyliśmy przygody, które zapamiętamy na całe życie! Wszyscy uczniowie i organizatorzy serdecznie za nie dziękują.