Zakończenie projektu „Aistear- podróż do wiedzy i doświadczenia”

zwiedzanie Klasztoru

W dniu 25 listopada 2021r. odbyło się podsumowanie realizacji projektu „Aistear-podróż do wiedzy i doświadczenia„. Projekt był realizowany w partnerstwie ze szkołą w Irlandii St Catherine’s Infant School. Na zakończenie projektu został przedstawiony dokument końcowy zawierający opracowanie przebiegu realizacji projektu, istotę metody Aistear, etapy wdrożenia w naszych placówkach, przykładowe programy i scenariusze zajęć. W projekcie uczestniczyło 5 nauczycieli z dwóch placówek:

Anna Marczewska, Agnieszka Witek oraz Małgorzata Domańska z Przedszkola nr 3 w Mogilnie,

Agnieszka Witkowska oraz Katarzyna Lorek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mogilnie.

Ze strony irlandzkiej ekspertami w zakresie metody Aistear byli: Eóin Browne oraz Sarah O’Toole.

Celem projektu było wdrożenie ram programowych Aistear w placówkach realizujących projekt. W ramach projektu, który był przerwany przez Covid-19, odbyło się wiele spotkań roboczych, paneli dyskusyjnych, warsztatów, lekcji obserwowanych, szkoleń oraz wizyt w szkołach irlandzkich. Najważniejszymi elementami projektu była wizyta studyjna w Dublinie (październik) oraz wizyta dwóch ekspertów w Mogilnie (listopad).

W ramach wizyty eksperckiej w Mogilnie zostało przeprowadzonych 8 godzin zajęć obserwowanych oraz 8 godzin warsztatów. W czasie wizyty w Mogilnie goście odwiedzili nasze placówki: Przedszkole nr 3, Szkołę nr 3, ZSP w Mogilnie oraz zwiedzali Mogilno: wizyta w Klasztorze, pływalnia, hala sportowa i lodowisko.

Projekt został przygotowany w Zespole Obsługi Szkół i Przedszkoli w Mogilnie. Wartość projektu 90tyś. zł.

Tłumaczem dokumentacji oraz podczas wszystkich spotkań, warsztatów i wyjazdu do Dublina była pani Małgorzata Konopczyńska, która wykazała się wszechstronnym profesjonalizmem.

Kierujemy serdeczne podziękowania do wszystkich osób zaangażowanych w realizację projektu, a szczególne do zaangażowanych w organizację wizyty eksperckiej w Mogilnie:

Dyrektorów placówek w Mogilnie: Pani Małgorzacie Domańskiej, Pani Kamili Skowrońskiej, Panu Hieronimowi Rumianowskiemu oraz dyrektorowi MDK w Mogilnie Panu Janowi Szymańskiemu.

Zdjęcia poniżej: zajęcia obserwowane, warsztaty, wizyty w placówkach i zwiedzanie Mogilna. Zdjęcie u góry: wręczenie certyfikatów w zakresie Aistear nauczycielom uczestniczącym w projekcie.