Międzynarodowy dzień osób z niepełnosprawnościami

6 grudnia 2022r. w Mikołajki w Magazynie Zbożowym w Mogilnie, odbyła się XVI Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Galę przygotował Zespół Placówek Specjalnych w Szerzawach przy współpracy Starostwa Powiatowego w Mogilnie i Mogileńskiego Domu Kultury. Uroczysty koncert został przygotowany przez Renatę Sobczak i Romę Wolkiewicz z ZPS Szerzawy, które były również osobami prowadzącymi.

W Gali uczestniczyli ze strony władz samorządowych: Starosta Mogileński Tomasz Krzesiński, Burmistrz Mogilna Leszek Duszyński, Przewodniczący Rady Powiatu Robert Musidłowski, dyrektorzy jednostek powiatowych oraz dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Mogilnie Jarosław Lorek.

Gala, jak co roku, od wielu lat, dostarcza wszystkim widzom i uczestnikom moc wrażeń. W tym roku uczestnikami Gali byli: ZPS w Szerzawach, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Strzelnie, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Bielicach, Warsztaty Terapii Zajęciowej Radosne Serca w Bielicach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kruszwicy, Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Toruniu oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Strzelnie.