„Po sąsiedzku” w Wielkopolsce

Po sąsiedzku” to projekt Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, którego celem jest lepsze poznanie się młodzieży w z Mogilna i Poznania. W ubiegły piątek 17 lutego 2023r. gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Mogilnie uczniów klasy VI wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 62 im. gen. Stanisława Taczaka w Poznaniu oraz prof. UAM Agnieszkę Sawicz – kierownika projektu. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie z klas szóstych. Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania Klasztoru, który pięknie zaprezentował p. Zenon Popiołek. Po przybyciu do szkoły młodzież wysłuchała prezentacji o sławnych mieszkańcach Mogilna, których życie zawiodło m.in. do Poznania: Hieronima Feichta i Czesława Łuczaka oraz rozwiązywała quizy o tych postaciach. Prezentacje przygotowali: Antoni Storozum i Jan Grządziela z kl. VIII e oraz Antonina Krenc i Nina Śniegowska z kl. VII pod kierunkiem nauczycielki historii p. Anny Kaczmarek. Uczniowie z Poznania zrewanżowali się quizem o swoim mieście, który wygrały uczennice z „Dwójki”. O naszym sąsiedztwie w sposób bardzo interesujący opowiedziała prof. A. Sawicz. Uczestnicy otrzymali upominki dotyczące naszej szkoły i miasta. Młodzież z Poznania wręczyła własnoręcznie wykonany plakat o swojej placówce i mieście. Następnie wszyscy zwiedzili Pokój Patronki SP2 M. Konopnickiej. Kolejne spotkanie w szkole w Poznaniu.

Uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 62 im. gen. Stanisława Taczaka w Poznaniu