Dobrze znać sąsiada… uczniowie z SP2 w UAM

Dnia 24.02.2023 w ramach współpracy z UAM w Poznaniu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Mogilnie wzięli udział w drugim etapie projektu ,,Dobrze znać sąsiada.” Tym razem uczniowie SP2 zostali ugoszczeni przez profesorów i studentów wydziału historycznego UAM. Uczniowie wysłuchali prelekcji wybitnej absolwentki naszej szkoły prof. Danuty Konieczki – Śliwińskiej na temat sąsiedztwa Mogilna i Poznania, związanego z postacią prof. Czesława Łuczaka. Następnie jego córki opowiedziały ciekawą historię z życia prywatnego tego honorowego obywatela naszego miasta. Po części wykładowej uczniowie zwiedzili budynek Collegium Historicum oraz obejrzeli bogate zasoby biblioteki oraz wystawę publikacji prof. Czesława Łuczaka. Po zwiedzaniu i ciepłym posiłku wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez studentów UAM na których najaktywniejsi dostali upominki. Dobrze znać sąsiada….

Informacja o wizycie uczniów z Poznania w SP2.